نظم جدید جهانی روند زوال رژیم صهیونیستی را سرعت می‌بخشد

نظم جدید جهانی روند زوال رژیم صهیونیستی را سرعت می‌بخشد

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۰۸:۴۰ کد : ۶۳۱۵ اخبار راهبردی اخبار سیاسی اخبار بین المللی اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۰۹۵
نظم جدید جهانی روند زوال رژیم صهیونیستی را سرعت می‌بخشد

سردار سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در راهپیمایی روز جهانی قدس در اراک گفت: حضور مردم ایران و آزادیخواهان جهان در راهپیمایی روز جهانی قدس پس از دو سال کرونایی، پیام همبستگی با مردم مظلوم فلسطین و روحیه دادن و قدرت افزودن برای مقاومت اسلامی در برابر رژیم ظالم و کودک کش و جنایتکار صهیونیستی را منعکس می کند.

سرلشکر صفوی با اشاره به تحولات اخیر در جهان و رخدادهای امنیتی درون سرزمین های اشغالی تصریح کرد: روز قدس امسال می تواند با توجه به شاخص ها و رخدادهای جهانی و منطقه ای از اهمیت بیشتری برخوردار باشد و آثار حماسه حضور مردم روزه دار در اراک و سراسر ایران در رسانه های ملی و جهانی، نویدبخش ادامه جهاد و مقاومت مردمی فلسطینیان و مسلمانان جهان برای سرعت دادن به پایان عمر رژیم صهیونیستی و آزادی قدس شریف و فلسطین اشغالی است.

وی افزود: در شرایطی که صهیونیست ها مدعی بودند در هفتاد و چهارمین سالگرد تأسیس این رژیم با وجود آشکار شدن روابط شان با برخی از کشورهای عربی، امنیت و ثبات بیشتری نسبت به گذشته پیدا کرده اند، روند تحولات اخیر در فلسطین اشغالی و گسترش مبارزات مسلحانه از نوار غزه و کرانه باختری به شهر قدس و سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸ میلادی، و از همه مهمتر مردمی شدن جهاد مسلحانه که برای دستگاههای امنیتی رژیم غیر قابل تصور بود، حکایت از این دارد که نفس های رژیم صهیونیستی به آخر نزدیک شده است.

صفوی در تشریح استدلال های نفس های آخر رژیم صهیونیستی خاطر نشان کرد: رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها بر این باور بودند که با عادی سازی روابط با برخی از رژیم های عربی ضعیف منطقه می توانند عمر ننگین خود را طولانی تر کنند و حتی با حضورشان در اطراف مرزهای ایران و در کشورهای همسایه ایران، برای ما تولید تهدید کنند.

سرلشکر صفوی ادامه داد: اما افزایش عملیات های استشهادی اخیر آن هم در قلب سرزمین های اشغالی و کشته و زخمی شدن دهها صهیونیست در ماههای اخیر نشان داد که ساختار امنیتی رژیم صهیونیستی ناتوان تر از گذشته شده و ترس و لرزه و وحشت را بین اشغالگران فلسطین افزایش داده است.

وی با بیان اینکه تردد اسراییلی ها در خیابان های تل اویو کاهش و سیر مهاجرت معکوس از رژیم صهیونیستی افزایش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی از روند قدرت گیری مقاومت مسلحانه و گسترش آن به کرانه باختری و توان موشکی حماس و عملیات گروه جهاد اسلامی و حمایت حزب الله از گروههای جهادی فلسطین، هیچ گزینه نجات بخشی در اختیار ندارد.

رییس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس شهید سلیمانی گفت: بحران اقتصادی در اروپا و امریکا و جنگ اخیر فدراسیون روسیه با اوکراین از میزان حمایت مالی از رژیم صهیونیستی کاسته است.

سرلشکر صفوی با اشاره به ناتوانی آمریکا در حمایت از هم پیمانان خود گفت: رفتار آمریکا در بی تحرکی ناتوانی در قبال هدف قرارگرفتن عربستان سعودی توسط نیروهای یمنی طی ماههای اخیر و جنگ اوکراین، این باور را در صهیونیست ها تقویت کرده است که امریکا بخاطر افول قدرت و ناتوانی های همه جانبه و تعارض منافع با متحدانش ناتوان از کمک به اسراییل است.

وی با تأکید بر قدرت افزایی گروههای مقاومت فلسطینی در برابر تهدیدات رژیم صهیونیستی اظهار کرد: مردم مظلوم و نسل های جدید جوانان فلسطینی با شجاعت و انگیزه ای باورنکردنی، در مقابل سرکوب و اقدامات وحشیانه اسراییلی ها با روش های مبارزاتی جدید به موازات توانمندتر شدن ادوات دفاعی و هجومی، به نوعی تا مرز بازدارندگی رسیده اند و این برای رژیم صهیونیستی و دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی آن غیر قابل پیش بینی بود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: جبهه مقاومت حامی فلسطینی ها از لبنان تا عراق و یمن و سایر بلاد اسلامی نه تنها با همدلی از توانمندی های ابزاری مجاهدین فلسطینی حمایت می کنند بلکه با سازماندهی تشکیلاتی، ارتقای انگیزه های جهادی و مبارزاتی ضد اشغالگری که نتیجه تلاش های شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید سید محمد حجازی و سایر شهدای مقاومت است، شبکه قدرت پاسخ هماهنگ منطقه ای به تجاوزات رژیم را شکل داده اند و این بزرگترین چالش جدید امنیتی برای رژیم صهیونیستی و حامیان آن است.

سردار صفوی با اشاره به شکست های پی در پی اسرائیل در سالهای گذشته افزود: جنگ ۳۳ روزه لبنان و جنگ ۲۲ روز غزه و عملیات اخیر شمشیر قدس که ۱۱ روز طول کشید و بیش از ۴ هزار موشک به سمت صهیونیستهای اشغالگر شلیک شد و برای اولین بار شهرهای مراکز صهیونیستی را مورد هدف قرار داد یک غافلگیری راهبردی برای صهیونیست ها بود که در محاسباتشان بی گدار به آب نزنند.

وی ادامه داد: در پی شکست های اخیر، مقامات صهیونیستی به ارتش خود دستور داده اند از هرگونه اقدام نظامی در غزه احتیاط و به سیاست تحریمی اکتفا کنند.

این استاد جغرافیای سیاسی گفت: ۵۹ درصد صهیونیستها به دنبال بازگشت و مهاجرت معکوس از اسرائیل به اروپا و آمریکا هستند و رژیم صهیونیستی که نوید امنیت به یهودی های مهاجر از آمریکا و اروپا و آفریقا داده بود این چنین دچار ناامنی ذهنی و عملی در داخل سرزمینهای اشغالی شده است.

سرلشکر صفوی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی برغم دولت سازی ناکام، ولی هرگز نتوانسته ملت سازی کند و چندین میلیون نفر که از آفریقا و اروپا و آمریکا به امیدهایی به این سرزمین آورده شده اند هم اکنون دچار تضاد و تناقص فرهنگی و نابرابری اقتصادی و هویتی و حتی رفتاری با یکدیگر هستند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به سخنان چهارشنبه مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان گفت: نگرانی امروز صهیونیست ها از افول و تضعیف قدرت آمریکا و قرارگرفتن جهان در آستانه یک نظم جدید بین المللی که دو روز قبل مقام معظم رهبری در دیدار صمیمانه با دانشجویان مطرح فرمودند یک چالش بزرگ برای صهیونیست هاست و این یک واقعیت و حقیقت است که نظم تک قطبی و یا هژمونی قدرت آمریکا با شکست مواجه شده و امریکایی ها با چالش بزرگی روبه رو هستند.

وی با اشاره به چالش های ایالات متحده آمریکا گفت: چالش از درون آمریکا، مصداقش رقابت های انتخاباتی دو سال پیش ترامپ و بایدن بود، امریکا در سیاست خارجی اش در مواجهه با جنگ روسیه با اوکراین که منفعل عمل کرده و خودش و ۳۰ کشور ناتو نتوانستند آنچنان عکس العمل امنیتی و نظامی نشان دهند.

وی در تشریح چالش اقتصادی امریکا خاطرنشان کرد: چالش اقتصادی امریکا با چین است و اینکه به احتمال زیاد تا چند سال آینده قدرت اقتصادی چین و قدرت آسیایی در مقابل قدرت آمریکا و متحدانش شکل خواهد گرفت.

وی با اشاره به چالش فرهنگی و تمدنی ایالات متحده آمریکا با قدرت جهان اسلام تأکید کرد: قدرت گیری جهان اسلام و ملت های اسلامی و جبهه مقاومت به رهبری انقلاب اسلامی ایران که یک قدرت فرهنگی و تمدنی و یک قدرتی برای همگرایی ملت های اسلامی است. این قطب قدرت از اقیانوس اطلس و شمال آفریقا یعنی مصر و الجزایر تا غرب آسیا و تا اقیانوس آرام یعنی اندونزی و مالزی در قرن حاضر شکل خواهد گرفت.

سردار صفوی با تأکید بر اینکه قدرت جهان اسلام در نظم جدید جهانی شکل خواهد گرفت، افزود: وجود یک میلیارد و ششصد میلیون مسلمان با وجود ۷۵ درصد ذخایر خام و ۵۷ درصد ذخایر گاز جهان که در اختیار کشورها و ملت های اسلامی است و با توجه به سایر مؤلفه های قدرت ساز می تواند قدرت جهان اسلام را در نظم جدید جهانی در کنار سایر قدرت های آسیایی و اوراسیایی مثل چین، هند و روسیه بروز و ظهور دهد.

سرلشکر صفوی در جمع بندی سخنان خود گفت: در نظم جدید جهانی قدرت آمریکا رو به افول است و این نظم بین المللی، روند افول رژیم صهیونیستی را سرعت بخشیده است.

وی با بیان اینکه جهان به سمت چند قطبی شدن قدرت در حال حرکت و تغییر است، یادآور شد: شکل گیری قدرت جهان اسلام و فرهنگ و تمدن نوین اسلامی در نظم جدید حهانی حتمی است.

سرلشکر صفوی با تأکید بر اینکه همگرایی ملت ها و دولت های اسلامی در حمایت از آرمان فلسطین و آزادی قدس شریف رو به افزایش است، گفت: قطب قدرت جهان اسلام در کنار شکل گیری قدرت آسیایی مرکب از قدرت چین، روسیه و هند در مقابل قدرت غرب استعمارگر و سلطه طلب، چالش بزرگ امریکایی ها خواهد بود.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا

کلید واژه ها: قدرت تأکید قدرت قدرت جهان اسلام قدرت جهان قدرت آمریکا قدرت آسیایی رژیم امنیتی رژیم رژیم صهیونیستی صهیونیستی


نظر شما :