جمهوری اسلامی در خط مقدم مبارزه با تروریسم

جمهوری اسلامی در خط مقدم مبارزه با تروریسم

۰۷ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۸:۰۶ کد : ۶۴۹۱ اخبار سیاسی اخبار بین المللی اخبار اصلی
تعداد بازدید:۱۹۷۱
جمهوری اسلامی در خط مقدم مبارزه با تروریسم

رئیس مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه (۵ خرداد ۱۴۰۱) در پیام‌های جداگانه خطاب به روسا و دبیران کل اتحادیه‌های بین المجالس جهانی، اسلامی و مجمع مجالس آسیایی خواستار محکوم کردن ترور شهید خدایی توسط این نهادها شد. «محمد باقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی در پیام‌های جداگانه‌ای خطاب به رئیس اتحادیه بین المجالس جهانی ( IPU) و دبیران کل اتحادیه پارلمانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (PUIC) و مجمع مجالس آسیایی (APA), اقدام تروریستی و جبونانه عوامل تروریستی استکبار جهانی در به شهادت رساندن شهید صیاد خدایی را شدیداً محکوم کرد.

وی در پیام خود با اشاره به مفاد منشور ملل متحد، اصول حقوق بین‌الملل و حقوق بشر بنیادین جهانی، این اقدام تروریستی را استمرار ترورهای سیستماتیک و هدفمند علیه شهروندان، دانشمندان و نیروهای مسلح ایران برشمرد و گفت: استمرار روند شوم تروریسم دولتی علیه شهروندان کشورها، نقض فاحش حاکمیت قانون بوده و موجب نگرانی فزاینده جامعه بین‌المللی است و سکوت در قبال آن موجب تجری آمران و عاملان این اقدامات تحریک آمیز و هنجار شکنانه خواهد شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: جامعه جهانی باید نسبت به عواقب خطرناک اینگونه اقدامات تروریستی برای صلح و امنیت بین‌المللی بطور جدی نگران بوده و اینگونه ترورهای وحشیانه از سوی برخی رژیم های شناخته‌شده را محکوم نماید.

قالیباف در ادامه این پیام با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قربانیان تروریسم همواره در خط مقدم مبارزه با این پدیده شوم قرار داشته است؛ افزود: این ترورها در اراده قاطع جمهوری اسلامی ایران در مقابله جدی با تروریسم خللی ایجاد نخواهد کرد و عزم ما را در تداوم این مسیر راسخ تر خواهد ساخت.

وی همچنین با تاکید بر پیگیری تحقیقات حقوقی و قضایی در زمینه این ترور ناجوانمردانه خواستار محکومیت این اقدام از سوی مجامع بین‌المللی به عنوان بخشی از وظایف آنها در مبارزه واقعی و بدون تبعیض با تروریسم شد.

منبع خبر: خبرگزاری جمهوری اسلامی

کلید واژه ها: اسلامی شورای اسلامی مجلس شورای اسلامی رئیس مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی جهانی رئیس رئیس مجلس رئیس مجلس شورای پیام


نظر شما :