مقاومت، فریب آمریکا را نمی‌خورد

تعداد بازدید:۱۳۰۸
مقاومت، فریب آمریکا را نمی‌خورد

شیخ «اکرم الکعبی»، دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء روز پنج‌شنبه (۷ مرداد ۱۴۰۰) در سخنانی به توافق اخیر بغداد - واشنگتن واکنش نشان داد.

وی در این خصوص گفت: «بیانیه مشترک دو وزارت خارجه عراق و آمریکا متضمن عقب‌نشینی واشنگتن از خاک و آسمان عراق نیست. این فریب تنها برای خودشان کارساز است و مقاومت تا آزادسازی کامل عراق پایدار خواهد بود.» دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء اعلام کرد: «هرگونه تعامل با آمریکای دروغگو و فریبکار، جز با زبان زور، هیچ فایده‌ای ندارد.» شیخ اکرم الکعبی بیانیه مشترک دو وزارت خارجه عراق و آمریکا را فاقد ارزش توصیف کرد و توضیح داد: «این بیانیه به شکل واضح و صریح متضمن عقب‌نشینی عملی نیرو‌های آمریکایی از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب عراق و همچنین از خاک و آسمان کشور نیست.»

وی همچنین تغییر عنوان نیرو‌های اشغالگر بیگانه از رزمی به مستشار را نیرنگی باطل دانست و افزود: «موضع و مقاومت ما تا آزادسازی کامل کشور عزیزمان و بازیابی حاکمیت عراق و برپایی جشن بزرگ پیروزی، ثابت و پایدار خواهد بود.» پیش از این، «جعفر الحسینی»، سخنگوی گردان‌های حزب الله عراق به توافق اخیر بغداد - واشنگتن واکنش نشان داد. وی در این خصوص گفت: «حضور نیرو‌های آمریکایی در عراق تحت هر عنوانی غیرقابل‌قبول است.» سخنگوی حزب الله عراق افزود: «ما معتقدیم که این دولت نباید با آمریکایی‌ها دربارۀ خروجشان از خاک عراق مذاکره می‌کرد؛ زیرا چنین مذاکره‌ای نیازمند دولتی بود که بتواند مطالبات عراقی‌ها را برآورده سازد.» الحسینی تصریح کرد: «هدف ما نه تنها بیرون راندن آمریکایی‌ها از خاک عراق بلکه بیرون کردن آن از تمام غرب آسیاست. قطعاً اگر آمریکایی‌ها بار دیگر مقاومت را هدف قرار دهند، پایگاه‌هایی را که حمله از آنجا انجام شده است، هدف قرار می‌دهیم.»

امضای توافقنامه میان آمریکا و عراق در خصوص خروج نظامیان آمریکایی از این کشور، واکنش‌هایی را به دنبال داشت. در همین ارتباط، «نصر الشمری»، معاون دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء اعلام کرد: «ما به آمریکایی‌ها اعتمادی نداریم و با هیچ گونه حضور نیروهایشان در خاک عراق موافق نیستیم. آمریکایی‌ها باید به طور کامل خاک عراق را ترک کنند.» معاون دبیرکل جنبش نجباء اظهار داشت: کسانی که بر حضور آمریکا در عراق اصرار دارند، می‌خواهند با حمایت خارجی حد و اندازه خود را بزرگ جلوه دهند. الشمری با بیان اینکه آسمان عراق در کنترل نظامیان آمریکایی است، گفت: «جنایت‌های آمریکا در عراق و به ویژه ترور فرماندهان مقاومت یعنی شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس توسط نیروی هوایی آمریکا انجام شده است.»

منبع خبر: شبکۀ العالم

کلید واژه ها: عراق خاک عراق آمریکا عراق آمریکایی مقاومت مقاومت اسلامی آمریکا خاک دبیرکل دبیرکل جنبش


( ۱ )

نظر شما :